ÖVRIGT / Mattor / Textiltryck 5635015

nr 563 5015

Textiltryck

”Feber mint” Aktiebolaget Esco, Malmö Sverige 1950-tal, 50-talsmönster i mörkturkos med svarta dekorstreck, drygt 11 meter på rulle (ca 1113 cm), 93 cm bredd, tygets och företaget namn står antecknad på tygbalen, nytt oanvänt tyg från 1950-talet

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 januari 2009
kl 18:01:03

24/1 16:30:52 1      Vinnande bud